Meny

Kontakta oss

Skellefteå buss

Lagergatan 21 C
Utdelningsadress
Box 377, 931 24 Skellefteå

Kontoret på Lagergatan 21C har ingen kundmottagning eller biljettförsäljning. Bussbiljetter går enklast att köpa via vår webbshop eller app alternativt direkt på bussen och på busstationen Skellefteå (S.Jvg 29). Skellefteå Busstation, se aktuell info här.

Telefon: 0910-72 56 00

Telefonval:
Trafikinformation och hittegods 0910-72 56 00, telefonval 1
(öppet 06.30 – 16.00)
På det här numret svarar trafikledningen på frågor som direkt hör till trafiken.

Servicefrågor 0910-72 56 00, telefonval 2
(öppet 10.00 -12.00 och 13.00 -15.00)
På det här numret svarar vi på frågor om Skellefteå Lokaltrafik, biljettpriser och dylikt. För upplysning om regiontrafik ringer ni 0771-100 110.

Epost: info@skebuss.se
Fakturor: faktura@skebuss.se

Skellefteå buss org.nr: 556041-2370

Ta kontakt med oss

Vi bevakar mailen vardagar mellan 09.00-12.00 och 13.00 - 15.00. Vårt mål är att ta hand om din fråga inom 24 timmar under våra ordinarie öppettider.

Kontaktpersoner

Marie
VD - Marie Larsson
0910-72 56 00 
 marie.larsson@skebuss.se 
Produktionschef - Christoffer Wadén
0910-72 56 00
christoffer.waden@skebuss.se
Per
Gruppchef - Per Lindfors
0910-72 56 12

per.lindfors@skebuss.se
Gruppchef
0910-72 56 00

teknisk@skebuss.se
Hussein
Gruppchef - Hussein Rage
0910 – 72 56 07

hussein.rage@skebuss.se
HR chef – Isabelle Wikström
0910-72 56 00

hr@skebuss.se
Ekonomichef  - Lina Videmy
0910-72 56 00

lina.videmy@skebuss.se
Mats
Gruppchef - Mats Vikström
0910-72 56 08

mats.vikstrom@skebuss.se
Mattias
Gruppchef - Mattias Gellin
0910 – 72 56 22

mattias.gellin@skebuss.se
Veronica
Kommunikation/Webbmaster
Veronica Frimodig Burman
0910-72 56 16

veronica@skebuss.se
Kerstin
Gruppchef - Kerstin Lindström
0910 – 72 56 04

kerstin.lindstrom@skebuss.se
Erik
Trafikplanerare - Erik Sjöström
0910-72 56 15

erik.sjostrom@skebuss.se
Per
Teknikutvecklare trafik - Per Lundberg
0910-72 56 13

per.lundberg@skebuss.se
Joakim
Inköp verkstad - Joakim Andersson
0910 – 72 56 21
joakim.andersson@skebuss.se
crossmenu